Лайфхаки для вчителя

10 лайфхаків для сучасного вчителя 

Якщо Ви хочете прискорити свій учбовий процес, прагнете створювати цікаві та ефективні уроки, намагаєтесь підвищити свій професійний рівень в галузі ІКТ, то ця стаття для Вас!



Корисніше знати кілька мудрих правил,
які завжди могли б служити тобі,
ніж навчиться багатьом речам,
для тебе не корисних.

Сенека
1. Головна мета цієї статті - донести до кожного сучасного вчителя розуміння того, що комп’ютер, перш за все, великий помічник і друг. Тому, щоб захистити друга і свою інформацію, вам потрібно обов’язково встановити антивірусну програму. Їх багато. Платні і безкоштовні. Років сім я використовую безкоштовний вбудований в новітню версію Windows додаток Microsoft Security Essentials. Скачати його можна тут. А щоб спілкування з другом було приємним і вас не відволікала реклама , встановіть блокіратор реклами. Зробити це легко: «зайдіть» в інтернет-магазин Сhrome (або іншого браузера), у вікні «пошук у магазині» наберіть «блокіратор реклами», виберіть один з них та натисніть «додати в Сhrome». Я встановила собі AdBlock Premium.
                        

2. Я люблю, щоб на моєму робочому столі завжди був порядок. Ні в коєму разі не завантажуйте сюди музику, відео, картинки! Вони повинні міститися в окремих папках (бажано не на диску С). Автоматично загрузка файлів іде в папку «Мої документи». Якщо вас це не влаштовує, і ви хочете, щоб при скачуванні файл одразу потрапляв в потрібне місто (папку), зробіть наступне: Запустіть Chrome на комп'ютері. У правому верхньому куті натисніть на значок "Налагодження та управління Google Chrome"(три вертикальні крапочки) → Налаштування (Настройки). У нижній частині сторінки виберіть Додаткові. У розділі "Завантажені файли" налаштуйте параметри, а саме, зробіть активним «Завжди вказувати місце для скачування».  І все!


3. Дуже часто трапляється так, що потрібно терміново перетворити файл  формату PDF у документ Word (або Excel, PowerPoint). Завдяки допомозі міжнародної інтернет-спільноти ви зможете провести конвертацію з PDF до Word абсолютно безкоштовно у форматі он-лайн. Більше того, конвертований файл можна відредагувати і перевести назад у формат PDF, та поставити захист паролем. У пошуковому вікні введіть «з пдф у ворд» і вам відкриються всі он-лайн конвертори. Я використовую   


4. Але більше всього часу ви збережете при роботі з комп’ютером, якщо будете використовувати клавіатурні комбінації, які я називаю «секретами клавіатури". Цих комбінацій дуже багато, в Інтернеті ви знайдете детальний їх опис. Для себе я розробила пам’ятку  «Чарівні клавіши», де зберегла найчастіше використовуємі мною комбінації, та зробила спільний доступ до неї. Якщо потрібно, користуйтесь. Не пошкодуйте часу для їх вивчення. Вам потрібно роздрукувати файл, почепити його біля комп’ютера, і поступово працювати, доки не запам'ятає. Запевняю вас, вони полегшать вам життя!


5. Признайтеся, скільки разів траплялося, що під час роботи з документом, презентацієй або виникало світло, або «глючив» комп’ютер і, як результат, ви в шоці – половини інформації не зберіглося! Щоб цього не трапилося, через певний час тисніть на панелі задач будь-якої офісної програми значок «зберегти» (дискета), який розташований у верхньому лівому куті. 


Витратите секунду – збережете години!


6. Буває, що вам сподобалось якесь фото або ілюстрація, чи знайшли вкрай потрібну інформацію, але проблема – вони захищені і не можливо скачати. Вихід є: нажміть на клавішу PrintScreenSysRq і ви отримаєте скріншот (знімок екрану). А потім за допомогою програми Microsoft Office Picture Manager змініть файл (обріжте, поверніть та ін.)


7. Вас не влаштовує підручник, дуже великий об’єм інформації, хочеться виділити головне, а часу немає на складання таблиць або схем, то це – не біда. Ви можете скористатися наробками колег. Для цього потрібно в пошуковій системі ввести потрібне питання (наприклад «Три стани середньовічного суспільства»), але обрати тільки «картинки». І скачуйте, що вас більше влаштовує. До речі, скачав – не вкрав. Тільки не видавайте це за «свій витвір мистецтва»!


8. Я вже не уявляю свої уроки без використання відео, більшість з яких розташовані на YouTube. Як абсолютно безкоштовний засіб, де розміщено понад 10000000 відеороликів з позначкою «освіта», він надає величезні можливості для використання на уроці в якості додаткового освітнього ресурсу. Ось тільки не завжди в школі працює Інтернет, або взагалі його немає, а цікавий матеріал донести до учнів, ой як хочеться. На жаль, не всі знають, як скачати потрібний матеріал з ресурсу. Існує декілька способів. Найпопулярніший спосіб завантажити собі відеоролик з YouTube надає сервіс Savefrom.net. Для цього потрібно перед словом youtube в посиланні на відео дописати дві букви ss. Тобто посилання буде мати такий вигляд: https://www.SSyoutube.com/watch....Перейдіть по цьому новоствореному посиланню і воно відкриє сторінку Savefrom з інтерфейсом завантаження. Натисніть кнопку «Завантажити без встановлення розширення SaveFrom.net помічник» і виберіть формат відео і якість, з яким потрібно завантажити ролик на диск. Така «закачка» проходить в 3 кліки. Я використовую інший спосіб, простіший. Спочатку я встановила безкоштовну програму Ummy Video Downloader на свій комп’ютер і скачую тепер відео в 1 клік, скопіювавши посилання, яке автоматично завантажується в програмі, тисну «Скачать» і все!!! Ідеї використання YouTube як засобу навчання ви можете знайти тут.
    Окрім цього, ви самі можете навчатись на YouTube, бо він є джерелом записаних освітніх вебінарів, тренінгів, майстер-класів та ін. Наприклад, якщо хочете підняти свій професійний рівень, детально ознайомтеся з матеріалами (не) конференції EdCamp Ukraine 2018, на якій відбувався відкритий обмін педагогічним досвідом та співпраця за принципом "Give - Get" ("Дай, якщо можеш - Візьми, якщо хочеш").


9.Справу зроблено – відео скачано, але ж воно довге (а ми знаємо, що діти покоління Z мають кліпове мислення і не можуть довго фокусувати увагу на статичному тексті, зображенні , їх уваги хватає максимум на 7-10 хв. відео) і не того формату(для презентації). Перед нами стоїть задача: обробити своє або мультимедіа (вирізати зайве, змінити формат файлу тощо). Ви легко можете це зробити, використовуючи відео (ауді) он-лайн конвертори. Я використовую безкоштовний веб-додаток 123AAPS . Він простий і зрозумілий. Рекомендую!
    А за допомогою програми H5P створіть інтерактивне відео, яке дозволить більш наочно, лаконічно й емоційно подати інформацію та перевірити, що сприяє ефективному навчанню.


10. Не можу обійти увагою і соціальні мережі, що можуть стати повноцінним освітнім середовищем, де кожен бажаючий може провести час, не просто переглядаючи стрічки новин і сторінки друзів, а й отримати масу знань у зручний для себе час і в комфортній обстановці. Це стосується всіх учасників навчально-виховного процесу (вчителів, учнів, батьків). У найпоширенішій соціальній мережі Facebook корисними можуть стати такі функції, як створення сторінок, груп та подій; організація опитувань та голосувань; спілкування в режимі реального часу та додавання декількох контактів до чату; організація відеозв’язку та ін. Facebook можна використовувати як для групового навчання, так і персонального (для самоосвіти).Освітяни вже створили не одну групу, де діляться своїм досвідом, обмінюються думками, просять допомоги. Рекомендую зареєструватися в групі «Уміти вчити: спільнота освітян», яку створив І.Іванов, керівник нової платформи освіти «Уміти». До речі, на цьому ресурсі зібрано чимало живих інновацій. Ви можете ознайомитись з новим форматом швидкого професійного розвитку – міні-курсами. Головний принцип – не навчатись, а впроваджувати в роботу. Одразу! Завітайте, не пошкодуєте!




                                                                             Далі буде...

2 коментарі: